Клінічний досвід використання хірургічного лазера "Ліка-хірург" в лікуванні контрактури Дюпюітрена

Лазерная хирургия / Материалы научно-практической конференции
"Внедрение современных инновационных технологий при малоинвазивных лазерных вмешательствах: клинические, экономические и технические аспекты". - Черкассы, 2014. - С. 39


Клінічний досвід використання хірургічного лазера "Ліка-хірург"
в лікуванні контрактури Дюпюітрена


Горошко С.В., Тарасов М.В., Тарасова Л.М.


КНП «П’ята Черкаська міська поліклініка» ЧМР


Мета роботи: вивчення клінічних результатів та вдосконалення методик лікування хворих з контрактурою Дюпюітрена з використанням хірургічного діодного лазера.


Матеріали та методи

Протягом 2013 року на базі КНП «П’ята Черкаська міська поліклініка» ЧМР було виконано 23 оперативних втручання у хворих з контрактурою Дюпюітрена з використанням діодного лазера «Ліка-хірург» (довжина хвилі 940 нм, потужність 30 Вт). Усім пацієнтам виконано лазерну підшкірну апоневротомію із редерсацією фаланг пальців. Втручання виконувалося за допомогою кварц-полімерного світловоду діаметром 0,6 мм в імпульсному режимі 50/10 при потужності 17,5 Вт. Після втручання на оперовану кисть накладалась гіпсова лонгета на 7-14 діб. Наступні 2-3 дні після операції виконувалися щоденні перев’язки, призначалися хондропротектори та НПЗП. Після зняття лонгети рекомендувалося ЛФК та масаж кисті.


Результати

Всі втручання виконувались в амбулаторних умовах, тому пацієнти відразу після операції поверталися додому. Больовий синдром після операції був мінімальним, у більшості хворих зберігався протягом 1-2 діб після втручання. З метою знеболення та протизапальної дії призначався «Мелоксикам» в добовій дозі 15 мг. Інших знеболюючих препаратів не застосовувалось. Післяопераційні рани були точковими (після пункції голкою) і загоювалися первинним натягом. У двох пацієнтів були розриви шкіри, лікування яких проводилось за допомогою пластики шкіри та мазевих пов’язок. Після зняття гіпсової лонгети, пацієнтам виконувався масаж та ЛФК для відновлення повної функціональності кисті, після чого хворі приступали до своєї повсякденної роботи.

Протягом періоду спостереження рецидивів захворювання не відмічено.


Висновки

Запропонований метод лікування з використанням діодного лазера «Ліка-хірург» дає задовільні клінічні результати, має значний економічний ефект за рахунок швидкого відновлення працездатності та поновлення функції кисті без формування грубих післяопераційних рубців. Важливим є те, що даний вид втручання може і повинен виконуватися амбулаторно, тому є психологічно більш комфортним для пацієнтів, а на перспективу це важливий фактор уникнення запущених форм захворювання. 


*Использование материалов статьи возможно только со ссылкой на литературный источник или наш сайт (www.fotonikaplus.com.ua). В ином случае будет иметь место нарушение авторских прав.

front 2020-2

Про компанію

Історія
Команда
Новини підприємства
Контакти
Зв'язатись з нами