Продовжуємо співпрацю задля Перемоги!
19 квітня 2023 року ПП "ФОТОНІКА ПЛЮС" (м. Черкаси) разом з кафедрою біомедичної інженерії та оптико-електронних систем Вінницького національного технічного університету та Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова провели науково-практичний семінар "Лазерна термотерапія з використанням лазерного випромінювання ближнього інфрачервоного діапазону спектру при політравмах".
В роботі семінару взяли участь близько 80 фахівців медичної сфери профільних медичних закладів, де проходять лікування та реабілітацію військові та поранені. Також були залучені науковці з понад 15 закладів вищої освіти та наукових установ, серед яких:
- Науково-дослідний інститут реабілітації осіб з інвалідністю ВНМУ ім. М. Пирогова;
- ДУ "Інститут травматології та ортопедії НАМН України", м. Київ;
- Полтавський державний медичний університет;
- Харківський національний медичний університет;
- Харківський національний університет радіоелектроніки;
- Національний авіаційний університет;
- НУ "Одеська Політехніка";
- Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне;
- Національний університет біоресурсів та природокористування;
- ТОВ "Академія лазерної медицини”, м. Черкаси.
Модератором семінару виступив д.т.н., професор кафедри біомедичної інженерії та оптико-електронних систем ВНТУ - Павлов Сергій. З вітальним словом виступив проректор з наукової роботи ВНМУ ім. М. Пирогова, д.м.н., професор - Олег Власенко.
На семінарі виступили спікери:
• Павлов Сергій (д.т.н., професор кафедри біомедичної інженерії та оптико-електронних систем ВНТУ) - доповідь "Особливості біофізичного механізму дії лазерного випромінювання на біологічні об’єкти".
• Тертишний Сергій (к.м.н., хірург-травматолог вищої категорії, керівник відділу Клініки торакальної хірургії термічних пошкоджень і хірургічних інфекцій) - доповідь "Сучасні аспекти використання лазерної термотерапії і фотодинамічної терапії поранених з вогнепальними ушкодженнями покривних тканин".
• Катюкова Лілія (лікар фізичної реабілітаційної медицини, Інститут травматології і ортопедії НАМН України) - доповідь "Застосування методу лікування лазером високої інтенсивності з бойовою травмою вогнепального і не вогнепального ушкодження".
• Попов В’ячеслав (голова спортивного медичного комітету УАФ, Член медичної комісії НОК, професор, заслужений лікар) - доповідь "Методи квантової терапії і лазерної термотерапії в спорті вищих досягнень".
Учасники семінару обговорили практичні аспекти використання методики лазерної термотерапії та результати її застосування у різних профільних медичних закладах України. Лікарі, які вже мають досвід використання методики ЛТТ у своїй клінічній практиці, зауважили її високу ефективність у лікуванні та реабілітації пацієнтів ортопедо-травматологічного профілю, з травмами різної локалізації та неврологічними патологіями. Відзначені позитивні результати використання ЛТТ у спортивній медицині як для лікування травм і реабілітації спортсменів, так і для підвищення їх працездатності.
Під час обговорення сформували рекомендації та пропозиції щодо подальшої розробки та вдосконалення методик лазерної термотерапії для використання у клінічній медицині, зокрема для реабілітації військових і поранених.
Відзначено, що лазерна термотерапія особливо актуальна при лікуванні політравм різної локалізації та етіології, вогнепальних травм, ушкодження м'язів, тендинітів, артрозів, епікондилітів, бурситів, а також при реабілітації після операцій з приводу ампутацій кінцівок та пластики дефектів м'яких тканин.
Слід відзначити, що підприємство "Фотоніка Плюс" на цей час є одним з провідних компаній в Україні, як розробник та виробник лазерної апаратури для хірургії та терапії, а також інструменту на основі оптичного волокна до неї, яке застосовується в гінекології, оториноларингології, загальній хірургії, проктології, флебології, дерматології, нейрохірургії, фотодинамічній терапії тощо.
Хочеться резюмувати, що така співпраця між університетами та виробничими компаніями сприяє інтеграції освіти, науки і виробництва та дає можливість інтегрувати сучасні технології та практичні результати в освітній процес та наукові дослідження.
Велика подяка спікерам та учасникам семінару!