Лікування набутих пігментацій шкіри за допомогою діодних лазерів з довжинами хвилі 940 нм та 445 нм

Лікування набутих пігментацій шкіри за допомогою діодних лазерів з довжинами хвилі 940 нм та 445 нм


Тарасова Л.М., Горошко С.В.


Центр лазерної та естетичної медицини, м. Черкаси


Набута пігментація шкіри (хлоазма, сенільні пігментні плями) характеризується надмірним відкладенням меланіну на рівні епідермісу і виглядає як поодинокі або множинні плями різного розміру жовтуватого, коричневого або бурого кольору. Їх поява має велику кількість причин (вагітність, хвороби шлунково-кишкового тракту, печінки, нервової системи та ін.), але навіть їх усунення не завжди призводить до повного вирішення проблеми, тому є необхідність задіяти косметологічні ресурси. На даний час косметологія використовує численні методи боротьби з пігментацією такі як: кріотерапія, мезотерапевтичне введення спеціальних препаратів, хімічний пілінг, введення освітлюючих препаратів фізіотерапевтичними апаратами, але кількість затраченого часу на чисельні процедури нерідко закінчується недостатньою або ж низькою результативністю. Найбільш ефективним методом вирішення даної проблеми на сьогоднішній день є використання лазерних технологій. Як відомо, лазерне випромінювання поглинається певним хромофором. Для усунення пігментацій найдоцільніше обрати довжину хвилі, що поглинається меланіном.
Мета роботи: визначити рівень ефективності та доцільності використання високоінтенсивних діодних лазерів з довжиною хвилі 445 нм та 940 нм для усунення набутих пігментацій шкіри.


Матеріали та методи

В Центрі лазерної та естетичної медицини (м. Черкаси) за осінньо-зимовий період 2013-2014 рр. було проліковано 48 пацієнтів з набутими пігментаціями шкіри (36 пацієнтів – хлоазма обличчя, 12 пацієнтів – сенільні пігменті плями кистей та обличчя). Всі пацієнти були жіночої статі віком від 24 до 57 років. Лікування 14 пацієнтів (з діагнозом хлоазма – 9, сенільні плями – 5) проводилось з використанням діодного лазеру «Ліка-хірург» з довжиною хвилі 940 нм. У лікуванні інших 34 пацієнтів був використаний діодний лазер «Ліка-хірург М» з довжиною хвилі 445 нм.

Процедури проводились безконтактним (дистанційним) способом за допомогою фокусуючої насадки. На апараті «Ліка-хірург» робота проводилась в імпульсному режимі з частотою 50/50 або 10/50 при потужності лазерного випромінювання 6-15 Вт. На апараті «Ліка-хірург М» - в імпульсному режимі (50/50) або в безперервному режимі з тривалістю 0,1-0,2 с при потужності 1,5-2,5 Вт. Середня кількість процедур на курс лікування становила 2-4 однаково для обох апаратів.


Результати


За результатами контрольного обстеження у 41 пацієнта (85,4%) досягнуто відмінних результатів лікування, у 7 пацієнтів (14,6%) – результати задовільні. Отже, можна сказати, що лікувальний ефект даної патології досягається за допомогою лазерів обох довжин хвилі (940 нм і 445 нм) в рівній мірі, але доцільність використання є різною. Варто зазначити, що відмінність при лікуванні мала місце. 


Висновки


Використання високоінтенсивних лазерів є ефективним методом в лікуванні набутих пігментацій шкіри. Для вирішення даної проблеми є можливим використання лазерних апаратів з довжиною хвилі 940 нм та 445 нм. Більш доцільним та безпечним при лікуванні даної патології є використання лазерного апарату «Ліка-хірург М» з довжиною хвилі 445 нм.


*Использование материалов статьи возможно только со ссылкой на литературный источник или наш сайт (www.fotonikaplus.com.ua). В ином случае будет иметь место нарушение авторских прав.

 

front 2020-2

Про компанію

Історія
Команда
Новини підприємства
Контакти
Зв'язатись з нами